Minnehaha Academy North Campus
2nd Annual Knighthawk Wrestling Classic
Kenyon-Wanamingo - 200.00 Points
January 24, 2004

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

 103 Nathan Lexvold Record: 2- 1 2nd Place

Result Opponent School How
Won Tim Madden Montgomery-Lonsdale Fall 3:35
Won David Pinewski Meadow Creek/Rivers Christian Fall 4:49
Lost Joe Murphy Trinity M-Dec 13-1

 112 Shane Weatherfor Record: 3- 1 3rd Place

Result Opponent School How
Won Josh Anderson Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Fall 2:54
Lost Brad Hale Braham Dec 6-1
Won Jacob McLellan Meadow Creek/Rivers Christian Fall 3:28
Won Micah Olson Trinity M-Dec 16-3

 119 Caleb Langer Record: 2- 3 6th Place

Result Opponent School How
Lost Sean Devereaux Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Fall 1:25
Won Shane Henke Sibley East Dec 6-4
Won Taylor Bove Rockford Fall 2:56
Lost Dan Pieper Montgomery-Lonsdale M-Dec 12-2
Lost Brian Dowell Brooklyn Center Fall 1:34

 125 Lucas Amundson Record: 3- 2 5th Place

Result Opponent School How
Won Doug Bisek Montgomery-Lonsdale T-Fall 22-5
Won Lane Dumas Rockford Dec 12-5
Lost Omar Bukhowa Braham Fall 4:24
Lost John Heggestuen Trinity Fall 2:37
Won Derek Hahn Sibley East Dec 2-0

 130 Adam Langer Record: 3- 1 3rd Place

Result Opponent School How
Won Chris Rauch Sauk Rapids/Rice Dec 7-5
Lost Justin Rose Sibley East Dec 11-9 OT
Won Tyler Vivian Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Dec 9-1
Won Jamal Galehdari Brooklyn Center Dec 7-1

 135 Dan Johnson Record: 2- 2 4th Place

Result Opponent School How
Won Dan Cunningham Meadow Creek/Rivers Christian M-Dec 14-4
Lost Cory Feehan Rockford Fall 0:35
Won Jeremy Bisek Montgomery-Lonsdale T-Fall 16-1
Lost Brett Pioske Sibley East Dec 9-7 OT

 140 Andrew Pitzer Record: 0- 2

Result Opponent School How
Lost Pat Vos Sibley East M-Dec 17-4
Lost Blake Cruser Sauk Rapids/Rice Def

 145 Ryan Berg Record: 3- 1 2nd Place

Result Opponent School How
Won Mat Rhode Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Fall 3:38
Won Peter Demarais Trinity Fall 2:45
Won Sean Drexler Sibley East Dec 9-8
Lost Dan Powell Braham M-Dec 10-2

 152 Ryan Amundson Record: 1- 3 6th Place

Result Opponent School How
Lost Jake Grothe Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Dec 7-2
Won Andy Myre Meadow Creek/Rivers Christian Fall 0:13
Lost Wade Cruser Sauk Rapids/Rice M-Dec 14-6
Lost Jake Grothe Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran M-Dec 11-0

 160 Mike Wunderlich Record: 2- 1 2nd Place

Result Opponent School How
Won Mike Kodada Montgomery-Lonsdale Fall 1:42
Won Ricky Tollefson Sibley East Fall 0:59
Lost Jon Wawra Rockford Fall 3:04

 171 Josh Lerfald Record: 3- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won John Oemig Sauk Rapids/Rice Fall 0:44
Won Zac Pauly Sibley East Fall 3:28
Won Jeff King Montgomery-Lonsdale Fall 3:09

 189 David Quam Record: 2- 2 4th Place

Result Opponent School How
Won Ryan David Montgomery-Lonsdale Fall 5:40
Lost Matt Gross Trinity M-Dec 8-0
Won Mark Wieman Sibley East Fall 2:58
Lost Jake Barnes Rockford M-Dec 12-3

 215 Mack Noble Record: 4- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won Cody Boyer Montgomery-Lonsdale Fall 1:12
Won Chris Frenette Sauk Rapids/Rice Fall 0:47
Won Ethan Nagel Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran Dec 7-1
Won Tyler Matz Sibley East Dec 7-2


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
Aaron Tatone
Knighthawk Wrestling
3100 W. River Parkway
Minneapolis MN 55403
e-mail: [email protected]
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: [email protected]

© 2001 - All rights reserved